Реклама / Ads
5| 5076 |20.10.2009 НОВИНИ

Борисов със закон за отвличанията, готов за вот на недоверие

.
Кратко описани Източник: Вяра Йовева
Ще бъде една страничка, но в нея ще има строги наказания за престъпления от подобен характер, каза българският премиер.
 

Министър-председателят Бойко Борисов обмисля създаването на специален закон за отвличанията. На пресконференция в Министерския съвет той оповести, че днес ще разговаря с юристите, за да види дали не може да се направи специален закон за отвличаният – „от една страничка, но с изключително тежки санкции”.

Решението на Борисов идва, след поредното отвличане в Студентски град на Румен Гунински, син на мастит бизнесмен в Правец, близък до шефа на Лукойл Валентин Златев. Според първоначалната версия студентът от НСА е похитен с цел изнудване и искане на подкуп. Черената серия на отвличанията у нас започна с изчезването на близкия до ГЕРБ бизнесмен Киро Киров, а след това и на Вене Сотиров, който и до момента е в неизвестност.

По повод работата на полицията по случая със студента със специалност баскетбол Борисов каза: „Знам колко много неща правят в момента и истински им пожелавам успех”.

По-късно той заяви пред репортери, че е готов да му бъде искан вот на недоверие и преждевременни избори по повод изказване на известния като министър Гаф Петър Димитров. Бившият енергиен министър заяви по-рано, че вече има пълното основание да бъде поискана оставката на правителството.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 253 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 399 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 1| 406 |13.12.2025 Беларус освободи 123 политически затворници след сделка със САЩ . 0| 495 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads