Реклама / Ads
3| 3670 |30.11.2023 НОВИНИ

Даяджиите ще събират глоби с ПОС терминали. Плащаш на място - 20% отстъпка

.
Автомобилите за контрол на ИА “Автомобилна администрация” вече са оборудвани с ПОС терминални устройства. Това означава, че глоби ще могат да се плащат и с банкови карти на място. В случай, че нарушителят не желае да обжалва глобата може да я заплати веднага чрез ПОС терминал или по банков път в 14-дневен срок, като и в двата случая стойността на глобата се намалява с 20%.
 

ПОС терминалните устройства дават възможност за плащане на наказателните постановления от нарушители, които са чуждестранни граждани без постоянен адрес на територията на България, както и български граждани, съобщават от Министерството на транспорта.

 

Смята се, че по този начин ще се завиши събираемостта на глобите.

 

Оборудването на автомобилите с ПОС терминали започна поетапно в началото на месеца. До момента над 10% от нарушителите без постоянен адрес на територията на България са се възползвали от този начин на заплащане на глобите.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 93 |14.12.2025 „Това е обявяване на война“: Орбан остро за конфискацията на руски активи . 1| 374 |14.12.2025 Учени са открили скали, които действат като естествени електроцентрали . 0| 344 |14.12.2025 Имотите у нас са поскъпнали с 25% . 0| 752 |14.12.2025 Престъпници използваха Бачковския манастир в схема с фалшиви терапии

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads