Дисквалифицираха състезателя, който почете с каската си загиналите украински спортисти
Според Reuters той е бил информиран за решението след среща с президента на Международния олимпийски комитет (МОК) Кърсти Ковънтри рано сутринта на пързалката.
МОК предложи на Гераскевич като евентуално решение да покаже каската си преди и след състезанието, а по време на спускането му да носи черна лента на ръкава, но дисквалификацията засега остава в сила.
„Дисквалифициран съм от състезанието. Няма да получа своя олимпийски момент“, коментира той.
От украинския отбор обявиха, че ще обжалват решението в Спортния арбитражен съд. Президентът на МОК Кърсти Ковънтри пък подчерта, че е искала лично да се срещне с Гераскевич в последен опит да намери решение, но не е било възможно.
„Беше емоционална сутрин. Наистина исках да го видя да се състезава“, казва тя, като добавя, че посланието на каската е силно и важно за паметта на загиналите.
Моля, подкрепете ни.