0| 4113 |29.01.2017 НОВИНИ

Федерер пребори Надал и грабна 18-та титла

.
Роже Федерер и Рафаел Надал
Роже Федерер спечели финала на Откритото първенство на Австралия по тенис, надделявайки над испанеца Рафаел Надал. Швейцарецът победи с 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3.

Федерер на два пъти повеждаше в двубоя, но испанецът отговаряше по най-добрия начин и се връщаше в мача, за да се стигне до решаващ  пети сет. Той започна с пробив на Надал още в стартовия гейм, но Федерер стопи аванса на съперника си в шестия гейм и направи нов пробив в осмия, повеждайки с 5:3. След това швейцарцът отстъпваше с 15:40, но демонстрира голямата си класа и спечели своето подаване, за да сложи точка на спора след 3 часа и 38 минути люта битка на корта.

"Просто нямам думи. Искам да поздравя Рафа за впечатляващото завръщане. Тенисът е тежък спорт. В него няма равенство, но в този мач мисля, че равенството нямаше да бъде несправедливо. Продължавай така, Рафа. Тенисът има нужда от теб", заяви на церемонията по връчването на шампионските купи Федерер.

. 0| 3803 |27.01.2017 Рафаел Надал: Григор игра невероятно . 2| 10024 |27.01.2017 Григор и Надал сътвориха класика! Шанс не стигна на нашия . 0| 3666 |27.01.2017 Велик двубой: Гришо се изправя срещу Рафаел Надал . 3| 4100 |26.01.2017 Федерер чака Гришо, стана първият финалист в Мелбърн!