Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3203 | НОВИНИ

Газопроводът от Русия до Китай „Силата на Сибир 2“ можел да замени „Северен поток 2“, твърди Москва

Газопроводът от Русия до Китай „Силата на Сибир 2“ можел да замени „Северен поток 2“, твърди Москва
Източник: БГНЕС
Газопроводът „Силата на Сибир 2“, предназначен за доставка на газ за Китай, всъщност може да замени руския „Северен поток 2“, заяви вицепремиерът Александър Новак по телевизионния канал „Россия 1“, предава БГНЕС.
 

По-рано в четвъртък Новак заяви, че се очаква скоро да бъде постигнато окончателно споразумение с Китай за „Силата на Сибир 2“, който предвижда доставки на 50 млрд. куб. м газ годишно. „Газпром“ отбеляза, че КНР е увеличила офертите за доставка на гориво по посочения тръбопровод, като през септември редовно е надвишавала дневните договори.

 

„Силата на Сибир-2“ е проектиран газопровод между сибирските находища и Синдзян-уйгурския автономен район в Западен Китай. Планираната дата за започване на строителството на тръбопровода е 2024 г.

 

Газопроводът „Северен поток 2“ е дълъг 2460 километра и минава под Балтийско море. Той трябваше да транспортира 55 милиарда кубически метра газ годишно до Германия. Инфраструктурата беше готова за експлоатация още през септември миналата година, но на 22 февруари, след като Русия призна суверенитета на Донецката и Луганската народна република, германският канцлер Олаф Шолц спря сертифицирането на новия газопровод.

 

Но, както отбеляза руският президент Владимир Путин, „Северен поток 2“ не е построен напразно, той ще бъде пуснат „при необходимост“.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
500 лидери се очакват за погребението на Елизабет II, но не и от Русия 0| 3248 | 500 лидери се очакват за погребението на Елизабет II, но не и от Русия Кадиров предложи в Русия да бъде обявена самомобилизация 0| 3613 | Кадиров предложи в Русия да бъде обявена самомобилизация Русия врътва кранчето за още по-голямо намаление на износа на газ за Евросъюза 0| 3205 | Русия врътва кранчето за още по-голямо намаление на износа на газ за Евросъюза Нови санкции на САЩ срещу Русия, в черния списък влизат още 44 физически и 32 юридически лица 0| 4832 | Нови санкции на САЩ срещу Русия, в черния списък влизат още 44 физически и 32 юридически лица

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads