Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
19| 5284 | НОВИНИ

Ген. Василев: Интеграцията на циганите - с принуда!

Ген. Васил Василев
Ген. Васил Василев
В гетата се живее на родово-общинския принцип - там тарторът решава. Оттук идва и другият проблем - тези хора няма какво да ядат и започват да крадат. Виновен е и този, който изкупува крадените вещи. Затворът е наказателна мярка, която няма да поправи този вид престъпници. Начинът е да се накара, да се интегрира с принуда. това заяви по БНТ бившият шеф на полицията ген. Васил Василев
 
Това може да стане чрез принудителен труд и стимули, убеден е МВР експертът.

Доброволческите отряди си изживяха времето. В момента има практики, които можем да прилагаме по пример на други европейски страни. Гетата трябва да се разселват. Тези хора трябва да са извикани, да им се даде земя, която да купят със заем, да си построят къща, да си плащат данъците, децата им да учат и т.н., както е редно, смята той.

За да има полицаи от ромски произход в гетата те трябва да се вписват в изискванията да станат служители на МВР. Те трябва да се явят на конкурс и да го спечелят. Общинската полиция не е панацеята. Той даде пример, че издръжката струва много. Служителите в тази структура трябва да имат стандартите на редовия полицай.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
В. Енчев: Патриотите скимтят на господаря, викат срещу циганите 19| 5722 | В. Енчев: Патриотите скимтят на господаря, викат срещу циганите Кюстендилският кмет задраска циганите 0| 5129 | Кюстендилският кмет задраска циганите Ил. Василев: "Грехът" ми към Русия е, че защитавах България 58| 6310 | Ил. Василев: "Грехът" ми към Русия е, че защитавах България Полицията погва циганите из столичните Бояна, Драгалевци, Симеоново 4| 6437 | Полицията погва циганите из столичните Бояна, Драгалевци, Симеоново

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads