Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
10| 3369 | НОВИНИ

ГЕРБ предлагат Желязков за председател на НС, имал повече качества от Минчев

Делян Добрев
Делян Добрев Източник: БГНЕС
Имаме кандидат. Той се казва Росен Желязков. Парламентарната практика е най-голямата партия да излъчи председател на Народното събрание. Качествата на г-н Желязков са по-високи от качествата на г-н Минчев. Това заяви пред журналисти в кулоарите на парламента Делян Добрев от ГЕРБ.
 

Коментарът дойде след среща, организирана от БСП, на която парламентарно представените партии обсъдиха цените, доходите и Държавния бюджет. На нея не присъстваха представители на „Демократична България, „Възраждане“ и „Български възход“.

 

Не постигнахме съгласие по всички мерки, които предложиха отделните парламентарни групи, тъй като се формираха разходи и дефицити, които ще утежнят страшно много бюджета за следващата година. Тук възниква въпросът за размера на дефицита и неговото финансиране. Знаете какво е отношението на международните, а вече и на вътрешните пазари по отношение на емисиите, които се опитва да направи служебното правителство поради ред причини, които бяха пропуснати от последното редовно правителство в началото на тази година, обясни Делян Добрев.

 

По думите му, представителите на четирите парламентарни групи, които присъстваха на срещата, са се обединили около това, че предстоящата зима и следващата година ще са много по-тежки, отколкото тази. „Като човек, който е наблюдавал процеса много години, такова тежко финансово състояние, в което се намира държавата, не е имало от 1997 г.", каза Добрев.

 

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
ГЕРБ, ПП и ДПС се отзоваха на поканата за среща с БСП, ДБ и ”Български възход” отказаха 1| 4873 | ГЕРБ, ПП и ДПС се отзоваха на поканата за среща с БСП, ДБ и ”Български възход” отказаха Гроздан Караджов: ГЕРБ нямат моралното право да съставят правителство 5| 7205 | Гроздан Караджов: ГЕРБ нямат моралното право да съставят правителство Ивайло Мирчев, ДБ: Да пуснете ГЕРБ в изпълнителната власт е като да оставите малко дете само в сладкарница 11| 5348 | Ивайло Мирчев, ДБ: Да пуснете ГЕРБ в изпълнителната власт е като да оставите малко дете само в сладкарница Тафров от ДБ: Няма да участваме в правителство на ГЕРБ, няма вариант за разговори с ДПС 9| 5646 | Тафров от ДБ: Няма да участваме в правителство на ГЕРБ, няма вариант за разговори с ДПС

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads