Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

12| 5612 |02.07.2020 НОВИНИ

Гешев: Бобоков излъга Хекимян за комуникацията си с президента

.
Сийка Милева, Иван Гешев, Ивайло Иванов Източник: БГНЕС
Не следя творчеството на обвиняеми лица. Не съм видял какви чатове е извадил Бобоков. Но комуникация между Бобоков и с потребителите Prezident – Rumen Radev и Desi Radeva показва, че бизнесменът е излъгал Хекимян и bTV.
 

Така главният прокурор Иван Гешев коментира новите появили се подробности покрай обвиняемият Пламен Бобоков.

 

ФрогНюз припомня, че минути след като бизнесменът показа чатове, за които се твърди, че са с премиера Бойко Борисов, Специализираната прокуратура публикува разговори между Бобоков и потребители с имена Prezident – Rumen Radev и Desi Radeva. На снимките обаче не се вижда нищо друго от естеството на комуникацията.

 

“Това означава, че Бобоков е излъгал г-н Хекимян и bTV, че няма комуникация с президента на Републиката, възможно е да има и с премиера – и какво от това. След като той смята, че е нормално да комуникира с президента, явно е нормално и с премиера“, отсече държавният обвинител.

 

Мобилните устройства на Бобоков - с повече данни от “Война и мир”

 

260 GB данни са подложени на анализ, обяви Гешев. Главният прокурор сравни обема на информацията с произведението “Война и мир” - романът на Лев Толстой е 5 GB.

 

“Продължава анализът на събраната информация. Знам, че има информация за всякакви лица, на всякакви позиции в държавата. Бобоков е признал, че съществува задкулисие и той участва в това задкулисие. Говорил е за връзки и как се осъществява влияние. Той е признал за паралелна държава, в която, едва ли не, той участва“, посочи Гешев.

 

По думите му обвиняемите могат да имат различни версии, за да се оправдаят като отново индиректно коментира бизнесмена Васил Божков.

 

“Аз не си спомням г-н Желю Желев и г-н Дертлиев да са започнали от „Магурата“. Могат да излязат с версия, че са водели протестите срещу мръсния въздух в Русе, други залагат някакви теории за джуджета. Недай си Боже, да стигнат и до десет малки негърчета“, каза още главният прокурор като по този начин коментира и новият епизод от “Осемте джуджета” - разследването на Антикорупционния фонд.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 3893 |09.02.2024 Гешев: Борисов натисна Enter на специалиста в късия разказ Боби Истината . 5| 5847 |02.07.2020 Вигенин: Публикуването на есемес комуникация е унизително за правовия ред . 14| 8089 |23.06.2020 Прокуратурата публикува личния номер на Пламен Бобоков и нова порция чатове . 11| 5590 |30.01.2020 Гешев TV: Главният прокурор бил привикан с SMS, не се срещал с олигарси

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads