Реклама / Ads
11| 8540 |26.09.2010 НОВИНИ

Граждански сдружения обявяват война на монополите

.
"Мълчанието на гражданите е злато за монополите! Не искаме диктатура на монополите!" С тези думи граждани от цялата страна поставиха днес началото на Националната гражданска инициатива "Срещу произвола на монополите", организирана от Гражданско движение ДНЕС.
 

Участниците в инициативата издигат искания за подобряване качеството на обслужването на гражданите от страна на естествените монополи - Електроснабдяване, Водоснабдяване, Топлофикация и Газоснабдяване.

Националната инициативата ще бъде реализирана във вид на подписка, съгласно Закона за пряко участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление. Подписката ще бъде внесена в НС.

С решение на учредителното събрание бе избран инициативен комитет, с председател Красимир Луканов - журналист и редактор в предаването „Господари на ефира”, и членове - проф. Вихрони Попнеделев - художник и преподавател в НХА-София, проф. Боян Дуранкев - икономист и преподавател в УНСС, Анжелика Цокова – изкуствовед, Радослав Логофетов - национален координатор на „Зелени патрули”, Латинка Петрова – актриса, Камелия Тодорова - певица и актриса.

Консултант на гражданската инициатива е проф. Атанас Тасев - енергиен експерт и анализатор на големите инвестиционни проекти в областта на енергетиката.



От 29 септември 2010г. в цялата страна ще бъдат открити над 70 пункта, в които гражданите ще могат да се включват в подписката.

Интернет адресът на Националната гражданска инициатива „Срещу произвола на монополите” е www.antimonopoli.bg., където може да се намери пълния текст на приетия от учредителното събрание документ.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 17| 5129 |17.03.2013 Протестът тръгна в две посоки . 11| 6135 |27.12.2012 Започва агитацията "за" и "против" АЕЦ в България . 48| 6256 |26.11.2011 Граждани слагат вето на шистовия газ . 31| 6278 |03.07.2011 Граждани на бунт срещу монополите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads