Реклама / Ads
6| 3872 |04.08.2021 НОВИНИ

Янев за пожарите: Европа гори. Бъдете бдителни

.
Стефан Янев
Ще бъде издадена заповед за прекратяване на всички дейности по почистване на земеделски земи. Това обяви премиерът Стефан Янев, който проведе спешна среща с част от министрите, след като гасенето на бушуващите огнени стихии в части от страната взе жертви.
 

За съжаление, имаме инцидент, при който загинаха двама души. Позволете ми да изразя съболезнования, заяви служебният премиер. Той призова всички наши сънародници да бъдат бдителни и да не допускат случайни пожари.

 

За съжаление, температурите са високи и човешката дейност е в основата на тези пожари. Най-важното е да запазим човешкия живот както на хората, които гасят пожара, така и тези, живеещи в околните населени места, подчерта премиерът Янев.

 

Днес дискутирахме необходимостта за нов закон за управление на кризи. Има необходимост от такъв тип тормативта уредба. Самата организация в МВР е започнала подготовката на система за оповестяване, обясни Янев.

 

Взаимодействието на национално и местно ниво засега се осигурява по канали на МВР. Областните управители и кметовете на общини имат своята отговорност да засействат съвети за бедствия и призовавам всички областни управители да ги свикат във възможно най-кратък срок, за да направят необходимата координация, заяви премиерът.

 

Директорът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” гл. комисар Николай Николов обясни, че сателитните прогнози на „Коперник” показват, че почти цялата централна част на България, включваща и Югозападна България, остава под екстремен риск от пожари.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3313 |24.07.2024 Комисар Александър Джартов: Пожарите и наводненията са новата реалност! . 4| 6625 |21.07.2024 Николай Николов: Държавата не е бедна. Може да закупи хеликоптери и самолети . 1| 3459 |18.07.2024 Николай Николов: Днес в страната са ликвидирани повече от 250 пожара . 1| 3389 |17.07.2024 Николай Николов: Човешката дейност е основната причина за възникването на пожари

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads