Реклама / Ads
4| 3602 |28.07.2023 НОВИНИ

Д-р Илко Семерджиев: Налице е рязко намаляване на бюджета на МЗ – от 1,8 млрд. лв. на 920 млн. лв.

.
Д-р Илко Семерджиев Източник: БГНЕС
Има рязко намаляване на бюджета на Здравното министерство – от 1,8 млрд. лева на 920 млн. лева. За това алармира бившият здравен министър Илко Семерджиев пред NOVA NEWS.
 

Относно избора на председател на Здравната каса, Семерджиев коментира, че не може човек без опит и с установени закононарушения да оглави НЗОК.

 

„Не подкрепям кандидатурата на Станимир Михайлов за председател на Здравната каса. Първата причина е, че има писма с ДАНС, с установени закононарушения, което е недопустимо за човек, който ще оперира с над 7 млрд. лева годишно . Втората причина – той няма никакъв опит с Националната здравноосигурителна каса. Тези хора си въобразяват, че Националната каса е банка, а тя не е", посочи той.

 

По думите му това е институция, която управлява доставянето на лечебни услуги на 6,5 млн. български граждани и управлява над 13 000 договора с юридически лица. Според него това няма нищо общо с банковата дейност.

 

"С 910 млн. лева е повишен бюджетът на НЗОК, той достигна 7,28 млрд. лева. Този бюджет се осигурява от 8% здравни вноски на хората", отбеляза бившият здравен министър.

 

Семерджиев подчерта, че е категорично против да има санкции за пациентите, които не са отишли на профилактичен преглед, защото лекарите не са чиновници, за да налагат и административни глоби.

 

„Платил съм си здравните вноски и не мога да бъда санкциониран за това, че не съм отишъл на профилактичен преглед”, добави той.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 9423 |18.12.2024 Д-р Мирослав Ненков: Фалшивите хоспитализации са удобни за едрите кърлежи, много пари от здравеопазването се крадат . 0| 4694 |17.12.2024 НЗОК ще компенсира недостига в здравеопазването с 89 млн. лв. . 1| 3098 |15.12.2024 Д-р Николай Болтаджиев: Бюджетът за болниците не е пропорционално увеличен . 0| 3231 |13.10.2024 Около 30 млн. лв. повече плаща годишно НЗОК за реимбурсиране на лекарства

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads