Реклама / Ads
4| 6472 |29.08.2010 НОВИНИ

Р. Йовчев: Ниски цени - ниско качество на АМ "Тракия"

.
АМ "Тракия"
Има опасност от потъване на магистралата, предупреди ексшефът на браншова камара "Пътища".
 

Цените на тръжните процедури, не са тези, по които качествено може да се направи магистрала "Тракия”; когато има ниски цени има ниско качество, обяви по БНР ексшефът на браншова камара "Пътища” Румен Йовчев.

Има опасност от потъване в участък на магистрала "Тракия”, предупреди той и добави, че ще трябва да се вземат мерки, защото не може да продължи да се увеличава дълбочината на коловозите и да казваме, че няма никакъв проблем.

Според Йовчев трябва да се намерят около 60 млн., за да се работи нормално по пътищата, като тези пари не биха повлияли чак толкова много на дефицита на бюджета. 2000 км второ- и третокласни пътища са нещо много сериозно, каза той и напомни, че е хубаво да ги има магистралите, но българите пътували и по другите пътища.

Накрая той изрази известно съмнение за това дали са сигурни въпросните 60 милиона.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 16| 6786 |28.07.2023 Министър Андрей Цеков: АМ ”Тракия” с трите си ленти не може да поеме трафика към морето . 0| 3546 |03.06.2021 На „Автомагистрали“ са давани проекти, за да се избегне обжалване на търгове . 13| 6975 |02.10.2013 Бивш директор: Магистрала "Люлин" се разпада . 4| 4927 |29.11.2010 Строителят на АМ „Тракия” олекна с 250 хил. евро

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads