0| 4625 |11.11.2017 НОВИНИ

Испания победи България с 50 точки разлика на старта на евроквалификациите

.
Женският национален отбор на България по баскетбол стартира със загуба европейските квалификации.

Възпитаничките на Стефан Михайлов вкараха само 16 точки през второто полувреме и претърпяха поражение в София от фаворита и защитаващ континенталната си титла Испания с 50 точки разлика - 42:92 (14:21, 12:21, 10:26, 6:24).

Иберийките, олимпийски и световни вицешампионки, владееха инициативата през почти цялата среща и заслужено спечелиха.

Българките започнаха добре мача и след четири минути игра дори водеха с 9:6, но след серия от седем безответни точки съперничките стигнаха до обрат и до края доминираха.

В началото на втората четвърт авансът на гостите за първи път стана двуцифрен при 27:14, но след няколко силни минути българките намалиха до 25:31 в 16-ата минута. До почивката обаче испанките пак набраха скорост и се оттеглиха с аванс от 42:26.

Третата част стартира със серия от 15:4 за гостите, което сякаш окончателно обезвери българките, а до края на четвъртината преднината на испанките премина 30 точки при 66:32, съобщава bTV.

Гостите продължиха да контролират играта и 2 минути преди края авансът им надвиши 50 точки при 91:40.

Капитанката Лора Никълс беше най-резултатна за победителките с 14 точки, а Асту Ндур добави 13 точки и 9 борби. Марта Харгай също вкара 13 за испанките.

За българките Диана Войнова, Димана Георгиева и Христина Иванова завършиха с по 8 точки.

В следващия кръг на 15 ноември България гостува на Украйна.