Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

3| 2591 |23.12.2025 НОВИНИ

Италия промени националния си химн

.
Италия направи лека промяна в националния си химн, премахвайки „Si!“ (Да!) след призива за страната, за да се придържа към оригиналния текст. Източници от италианското правителство потвърдиха информацията пред Ройтерс.
 

Източник, запознат с въпроса, заяви, че щабът на отбраната на Италия е издал официални инструкции за промяната през последните седмици, в съответствие с президентски указ, публикуван в Държавен вестник през май, който се отнася до оригиналната версия на химна.

 

Преди последните промени химнът завършваше с думите: „Готови сме да умрем, готови сме да умрем, Италия зове! Да!“

 

Източник от президентската администрация е заявил, че промяната е направена не по политически причини, а за по-голяма яснота, за да се премахне допълнение към оригиналния текст.

 

„Братя на Италия“ е написана от поета Гофредо Мамели през 1847 г., преди обединението на Италия. Въпреки че текстът на Мамели не включва думата „Si“, тя се появява в оригиналната музикална партитура на химна, композирана същата година от Микеле Новаро.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2650 |23.12.2025 Командировъчните през 2026: 22 евро на ден с нощувка, без – 11 . 0| 2505 |23.12.2025 Кметът Пенчо Милков и коледарите благословиха Русе за здрава и успешна година . 2| 11815 |23.12.2025 Европейците не купуват Tesla, китайските производители с рязък ръст на продажбите . 0| 3986 |23.12.2025 Италия глоби Ryanair с 233,8 млн. евро заради задушаване на конкуренцията

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads