Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 7933 | НОВИНИ

Ивайло Калфин: Натискът върху медиците, да стават евродепутати, е некоректен към тях

Ивайло Калфин: Натискът върху медиците, да стават евродепутати, е некоректен към тях
Българският външнен министър не вижда практическа полза от идеята осъдените български медици в Либия, да бъдат издигнати за евродепутати.
 

снимка Вяра Йовева
Издигането на осъдените в Либия български медицински сестри за евродепутати едва ли ще доведе до някакъв резултат, смята дипломат номер едно Ивайло Калфин. Той изрази мнението, че това е силно подценяване на исканията на България за постижение в ЕС, още повече, че усилията за спасяването на сестрите ще бъдат толкова по-полезни, колкото по-качествени депутати има страната в ЕП. "Всеки един натиск, а и този да си дадат съгласието си за кандидатиране за евродепутати, не е честен и коректен към тях. Некоректно е политически партии да си пишат актив на гърба на медиците ни", отчете вицепремиерът.
Народното събрание отхвърли искането на депутатите Яне Янев от ОДС и независимите - Стела Банкова и Минчо Христов, в програмата на парламента тази седмица да бъдат включени предложените от тях промени в Закона за избор на евродепутати, които биха позволили на медиците ни в Либия да влязат в листите за евровота.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Подкрепата за правителството на Мерц се срина до 11% 0| 2205 | Подкрепата за правителството на Мерц се срина до 11% Автомобилна вълна от изток: Китайските производители в търсене на своя „момент Ярис“ 0| 2239 | Автомобилна вълна от изток: Китайските производители в търсене на своя „момент Ярис“ Mythos изплаши САЩ: Вашингтон започва да проверява новите AI модели 0| 2299 | Mythos изплаши САЩ: Вашингтон започва да проверява новите AI модели Възобновиха делото срещу варненския кмет Благомир Коцев 4| 2290 | Възобновиха делото срещу варненския кмет Благомир Коцев

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads