Реклама / Ads
0| 4231 |01.10.2019 НОВИНИ

Жители на ”Младост” протестират срещу преместването на Центъра по наркомании

.
Протест имаше днес в столичния квартал ”Младост” заради преместването на метадоновата програма от ул. ”Пиротска” в болница ”Св. Анна”, съобщи БНТ.
 

Според живеещите в района, мястото на програмата не е в болницата. По думите им в градинките вече имало шишенца от метадон, както и разбити коли и мазета. От Здравното министерство отговориха, че преместването на програмата е временно, в търсене на подходящото място.

 

От Министерство на здравеопазването обясниха, че преместването е временно и уточниха, че ща има засилено 24-часово видео наблюдение, за да се гарантира сигурността на жителите. Те напомниха, че в София има 10 действащи метадонови програми и те не създават напрежение.

Хората от района се опасяват, че ситуацията ще допринесе за идването на криминален контингент в квартала, както и да други проблеми.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2925 |26.03.2025 Протестиращите работници в държавни психиатрии - на среща в МЗ. Расте броят на младежите с психични проблеми . 3| 9161 |27.09.2024 "Mалък ад". Отнети от МВР автомобили окупираха "Дружба" . 5| 3329 |17.09.2024 Тровене на кучета с антифриз разтърсва столичния квартал "Младост" . 1| 4321 |11.11.2019 Блокират „Цариградско шосе“ заради Центъра по наркомании

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads