Реклама / Ads
6| 5768 |10.04.2017 НОВИНИ

Калфин: За Сирия сме по-ястреби от Европа

.
Ивайло Калфин
Изненадан съм от българската позиция за химическата атака в Сирия. Ние ясно заявихме, че заставаме на страната на САЩ при атаката в Сирия. България изтича напред в позицията си, припознавайки, че има химическо оръжие и подкрепяйки атаката. Това каза бившият социален министър в кабинета “Борисов 2” Ивайло Калфин.
 
Могерини каза,  че САЩ твърдят, че има химическа атака в Сирия. Можеше да приемем поне европейската позиция, допълни той пред bTV.

Страх ме е, че всичко което се случва води към война. Дано да се спрат, добави Калфин.

ИД е бацила, който разделя Европа. Няма защитени от тероризма, затова трябва да бъдем една степен по-смирени. Това което се случва в Близкия Изток, от поддържането на напрежение, има печеливши“, каза той. Според него безспорно този, който е в основните на химическата атака трябва да бъде наказан.

Въпросът с намесата на Турция трябва да се реши, но не по този начин. Трябва дългосрочна политика по този въпрос. Проблемът е, че ние реагираме на дразнители. За да бъде трайна политиката ние трябва да сме фактор в региона. Ние даваме знак за една объркана страна, която не може да се справи със собствените си проблеми. Борисов макар да беше в оставка трябваш да излъчи еврокомисар. Много лош знак даваме на Европа с това, че вече шест месеца стоим без такъв представител, посочи Калфин. По думите му не бива да допускаме да изпаднем от масата на преговорите.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 113 |21.12.2025 Европа в задънена улица: Провалът на сделката с Меркосур и световният ред на Тръмп . 0| 631 |21.12.2025 Съдът реши: 29-годишният обвиняем за детска порнография остава в ареста . 3| 803 |21.12.2025 Демографският срив: Как Източна Европа изчезва бавно . 2| 1087 |21.12.2025 Жестоко убийство след съседска вражда отново разтърси България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads