Реклама / Ads
3| 6230 |29.08.2015 НОВИНИ

Кметът Чоков праща над 200 съселяни на предизборно море

.
Ценко Чоков Източник: bTV
Над двеста души от село Галиче отиват на море в началото на септември. Почивката е осигурена от скандалния кмет Ценко Чоков. Прокуратурата разпореди проверка.
 
Маргарита е една от записалите се за морето: „Естествено, че е нещо много добро, кажете ми кой на днешно време прави такива благородни постъпки, в тоя озлобен свят, защо, с кое ще ме купи”.

„Аз постоянно дарявам на хората к’во ли не, така съм решил и го правя”, отсича кметът Чоков. Той е категоричен –морето няма нищо общо с изборите. И изчислява, че за почивката, в която влизат безплатен транспорт, две нощувки и храна, ще се бръкне с поне 25-30 хиляди лева.

Парите били от бизнеса му: „Само мои пари, ето, гледам ви в очите и се кръстя, нямам договорка с никаква партия”.

По думите на Чоков, в списъка със записалите се имало привърженици на различни партии.

„Само съм казал, ако има деца под 18 години, трябва да има някой с тях, щото аз не мога да наблюдавам 200 човека или 250, други нямам никакви претенции. Дори да са ми противници, даже много хора от тях, привърженици на БСП, се записали, ходили по Бузлуджа, нека, бе, нали работиш за хората. Никъде не е казано, че като дойдат, трябва да гласуват за някой, над тия неща съм. Даже един ваш колега ме пита, „Бил си обрал личните карти”, бе стига с тия глупости бе, изобщо не ме е грижа за кой ще гласуват, те имат нужда от мен, не аз от тях, мога да си мина и без кметската работа, без тия мъртви 500 лева”, откровен е селският кмет.

Въпреки това Чоков заяви, че пак ще се кандидатира. Като независим, защото партиите нищо не са направили за Галиче.

Прокуратурата разпореди кметът да бъде разпитан заради организираното море.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 8832 |05.12.2018 Експолицай: Живко Мартинов издава „документи” на свои хора за започване на работа без конкурс . 51| 8704 |04.12.2013 Марков излезе от всички медии. А Цветанов го молил да се върне . 4| 4938 |08.10.2010 Общинари се обиждат на глухи и тъпи . 22| 5490 |24.06.2010 Замерят журналисти с яйца заради Лечков

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads