Реклама / Ads
1| 5024 |03.01.2018 НОВИНИ

Кметът на Кюстендил Петър Паунов: Не сме Европа, никоя община няма 300 евро за преработка на тон отпадък

.
Петър Паунов
113 депа в страната затвариха от 1 януари. Кризата с боклука е повсеместна, а една от общините с такива проблеми е Кюстендил. По думите на кмета на града Петър Паунов проблемът е резултат от дългогодишно бавене.
 
Трябваше да има регионално депо в село Джерман, но заради протестите на граждани и недоволството, сега дойде момент, в който трябва да затворим сметищата, а да нямаме депо, обясни Паунов.

„В България нямаме община, която да може да задели минимум 300 евро на тон за преработка на отпадък, стандартът е съвсем различен.

Европа можеше да ни помага, но сега ние търсим решение, както чрез общините, така и чрез правителството, което задейства своята квота за отпадъци в Перник и Самоков, макар че те са категорично против“, каза кметът на Кюстендил пред BiT.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2395 |13.12.2025 Кризисно сметоизвозване в София: Кметът чисти в „Люлин“, проблеми в още три района . 1| 2622 |28.11.2025 Проблемите с боклука: Три столични квартала без сметосъбиране от неделя . 2| 3088 |06.11.2025 "Екобулпак" спира разделното събиране в 18 района на София, общината говори за саботаж . 0| 2521 |04.10.2025 Васил Терзиев: Ясно заявихме, че такса „корупция“ няма да плащаме

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads