Реклама / Ads
0| 3434 |27.06.2022 НОВИНИ

КНСБ с нов протест пред парламента

.
Източник: БГНЕС
„Около 700 млн. лева са исканията за увеличение на заплатите между 15- 20% в различните агенции, институти, академии, ВУЗ-ове, заедно със сектор сигурност.” Това заяви пред Нова нюз президентът на КНСБ Пламен Димитров. С това настояване представители на синдиката в различни сектори излязоха на протест пред НС.
 

Според Димитров тези пари могат дабъдат осигурени с увеличение на приходната част на бюджета, която е "силно подценена на фона на увеличаващата се инфлация.”

 

„Възможност има без да се увеличава дълга да бъдат намерени още 600—700 млн. лв – сериозна сума пари, но става дума за над 100 хиляди души, които чакат допълнително средства от държавата,” посочи той.

 

Според него е важно депуттаите да чуят сега исканията, когато актуализират бюджета, в противен случай Димитров не обеща спокойно лято и есен. „Ще трява да се наложи втора актуализация на бюджета, за да бъдат чути, когато ситуацията се изостри,” прогнозира Пламен Димитров.

 

Днес бюджетната комисияв НС разглежда актуализация на план-сметката на държавата.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 2337 |17.12.2025 Синдикат: Удължителният бюджет ще нанесе щети, редовният бюджет е по-малкото зло . 4| 2349 |12.12.2025 Синдикатите: какво ще стане с бюджета и парите на работещите хора . 4| 3665 |15.05.2025 Пламен Димитров, КНСБ: Искаме да решим проблемите на хората преди да се стигне до ексцесия . 3| 3620 |25.10.2024 Пламен Димитров: Ако и този път политиците не сглобят редовно правителство, ще има драматичен отлив от гласуване въобще

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads