0| 3942 |28.07.2022 НОВИНИ

Левски отстрани ПАОК, ЦСКА напред в Европа, Ботев загуби в Никозия

.
Левски и ПАОК завършиха 1:1 в реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите и сините продължават в Лигата на конференциите. Отборът на ЦСКА разнищи състава на Македония ГП с 4:0 в мач реванш от втория предварителен кръг в същия трунир и чака новия си съперник. Ботев от Пловдив загуби с 0:2 от кипърския Апоел и отпадна от турнира.

Роналдо отбеляза в 25-ата минута и смълча ентусиазираните гръцки фенове на стадион "Тумба". В 56-ата Тиаго Данташ изравни. "Сините" спечелиха с 2:0 първата среща на "Герена" след голове на Уелтън и Билал Бари.

На Армията Юрген Матай откри в 31-а минута. Георги Йомов удвои аванса на своя тим в 61-а минута. Лазар Туфегджич успя да реши всичко с трети гол в 78-а минута. Две минути преди края на редовното време Дюкенс Назон отбеляза дебютния си гол, с което оформи крайния резултат.

За Ботев Пловдив европейското приключение тази година завърши. "Канарчетата" загубиха с 0:2 гостуването на АПОЕЛ Никозия и отпаднаха от Лигата на конференциите, тъй като първата среща от втория предварителен кръг на Лига на конференциите завърши 0:0. Головете вкараха Исам Шабак и Георге Ефрем в добавеното време на двете полувремена.