Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
5| 2436 | НОВИНИ

Мария Габриел става заместник-генерален директор на ЮНЕСКО

Мария Габриел става заместник-генерален директор на ЮНЕСКО
Източник: БГНЕС
Мария Габриел беше избрана за заместник-генерален директор на ЮНЕСКО с ресор „Комуникации и информация“.
 

Тя ще встъпи официално в длъжност на 1 март 2026 г.

 

Правителството в оставка на Росен Желязков е изразило силна подкрепа за кандидатурата ѝ.

 

В момента Мария Габриел оглавява Института „Робер Шуман“. Преди това тя беше част от ротационното правителство на ГЕРБ и ПП–ДБ, в което премиерският пост беше договорен да се заема последователно от Николай Денков и Мария Габриел, но форматът се провали.

 

След разпада на кабинета Габриел се кандидатира за заместник-генерален секретар на НАТО, но позицията беше заета от бившия министър на отбраната на Северна Македония Радмила Шекеринска. Впоследствие тя се кандидатира и за заместник-председател на Европейската народна партия (ЕНП), но и там не беше избрана.

 

Назначението ѝ в ЮНЕСКО бележи нов етап в международната ѝ кариера.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Демократите готвят искане за импийчмънт на министъра на войната Пийт Хегсет 0| 158 | Демократите готвят искане за импийчмънт на министъра на войната Пийт Хегсет Икономическата криза в Русия е факт. Дори Путин го призна 0| 321 | Икономическата криза в Русия е факт. Дори Путин го призна Конституционният съд започва поредица от събития за 35-тата си годишнина 0| 291 | Конституционният съд започва поредица от събития за 35-тата си годишнина

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads