Реклама / Ads
0| 4483 |02.05.2018 НОВИНИ

Менте полицаи грабят възрастни хора в Стара Загора

.
Само за ден двама старозагорци са станали жертва на измама и грабеж от мними полицаи, информира кореспондентът на bTV в региона.
 
Първият измамен е 81-годишен мъж.

На прибиране в жилището си, той бил застигнат от непознат, който се представил за служител на реда. Непознатият му съобщил, че преди време от този адрес е бил подаден сигнал за кражба и се налагало да се проведат допълнителни действия по разследването.

Поискал стопанинът на жилището да му покаже къде държи парите, взел 1000 лв. и помолил за чаша вода.

Когато възрастният мъж се върнал в стаята, установил, че „полицаят” е изчезнал. 

При друг случай вчера 71-годишна жена е била измамена по сходен начин. На входната ѝ врата позвънил мъж,  представил се за полицай и поискал да провери бижутата ѝ.

Жената му показала златните украшения, а мъжът си тръгнал с тях. По-късно жената установила, че от портмонето ѝ липсват и 110 лв.

И по двата случая са образувани досъдебни производства. За момента не е ясно дали извършителят на двата грабежа е един и същи човек.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 193 |15.12.2025 „Софийска вода“ временно ще прекъсне водоснабдяването в някои части на столицата . 2| 411 |15.12.2025 Танкерът „Кайрос“ ще бъде изтеглен до Бургаския залив . 0| 464 |15.12.2025 Външните министри на ЕС обсъждат войната в Украйна . 6| 609 |15.12.2025 Представят първи стъпки за изграждане на многоетажни квартални паркинги

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads