Реклама / Ads
4| 3575 |07.01.2022 НОВИНИ

Министър Борислав Сандов: Без внос на боклук, България не е бунище

.
В парламента
България не трябва да бъде бунище за боклуци, независимо дали са вносни или не. Това заяви вицепремиерът и екоминистър Борислав Сандов на блиц контрола в НС в отговор на въпрос за намеренията на правителството.
 

По думите му целите, които има Европейския съюз, е да се постигнат по-високи нива на рециклиране. Има решение на правителството за ограничаване на определен тип отпадъци и RDF гориво. Целта на правителството, което се обсъжда като анализ, не е за поддържане на ТЕЦ "Марица изток" с вносни отпадъци, а анализ за това дали може решението за отпадъците, които не мога да бъда рециклирани, да бъдат оползотворени по този начин, обясни Сандов.


Екоминистърът уточни, че правителството ще направи всичко възможно страната ни да не се превръща в последна спирка на отпадъците на Европа. Трябва да се въведе стриктен контрол, но ние ще направим всичко възможно България да не внася опасни отпадъци отвън, увери Борислав Сандов.


Сандов подчерта, че откакто е встъпил в длъжност, няма промени политиката на ОВОС и няма внос на нито един тон опасни отпадъци. Тези отпадъци, които пристигат във Варна са от подписите на бившия министър на околната среда и водите Емил Димитров от правителството на ГЕРБ. Общините в по-голямата си степен и брой не правят добро сепариране на отпадъка, каза екоминистърът.


Той даде да се разбере, че няма да има проект за създаване на завод за RDF отпадъци.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3437 |25.06.2024 Енергийният министър отрече да има изпускане на радиоактивна вода от АЕЦ "Козлодуй" . 5| 3529 |21.02.2022 Министър Сандов: Въглищните централи нямат бъдеще, ”Марица Изток” ще затвори . 1| 3658 |06.01.2022 Екоминистърът плаши промишлените замърсители с тлъсти глоби . 9| 3774 |22.12.2021 Санкции за България от Съда на Европейския съюз заради мръсния въздух

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads