Реклама / Ads
27| 5871 |24.03.2015 НОВИНИ

Новите руски танкове ще минат първо по Червения площад

.
Т-14 "Армата" под прикритие
В интернет бяха показани първите снимки на бойните машини от последно поколение - танковете Т-14 „Армата” на руската армия, съобщи сайтът „Военен информатор”. Танковете са били заснети по време на придвижването им към Подмосковието. Те ще бъдат показани официално на парада по случай Деня на победата над Германия на 9 май.
 
Според военни експерти, на снимките ясно се забелязва ходовата част с вериги, които досега не са използвани в танковете. Въпреки че куполът на танка не се вижда, може да се предположи, че те са въоръжени със 125-милиметрово оръдие от нов тип, с увеличена дължина. През септември бе съобщено, че платформата на танковете ще бъде използвана и за артилерийски установки, както и за самоходни противотанкови ракетни установки. Последните изпитания на новата бойна техника са предвидени за периода 2016-2017 година, след което ще започне серийното им производство.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 3423 |29.04.2025 Кремъл се готви за широкомащабна война срещу НАТО, съобщава ISW . 11| 56017 |11.04.2025 Немските танкове "Леопард" не са за фронта, оплакват се украински танкисти . 21| 4425 |25.04.2023 Русия вкара прехваления си танк ”Т-14 Армата” в Украйна, той закъса на парад в Москва преди време . 15| 5529 |09.05.2020 Русия чества Деня по победата с въздушни демонстрации

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads