Реклама / Ads
0| 4733 |17.12.2010 НОВИНИ

НЗОК превежда 5 млн.лв на аптеките

.
НЗОК ще опреведе 5 милиона лева на аптеките, съобщиха от Здравната каса. От там посочват, че след направен анализ на разходите Надзорният съвет на НЗОК прие вътрешно компенсаторно преразпределение на средствата.
 

Всички икономи от административни разходи на касата, в размер на 5 млн. лв., са преразпределени и преведени на аптеките за отчетен период 01-15 октомври 2010 г.

Остатъкът от средствата, които НЗОК дължи на аптеките за втората половина на месец октомври и месец ноември, ще бъде изплатен в средата на месец януари 2011 г.

Въпреки изчерпания бюджет за лекарства за 2010 г., дължимите надлимитни средства от текущата година са подсигурени в Закона за бюджета на НЗОК за 2011 г. В него са заложени 100 млн. лв. за стари плащания и част от тях ще бъдат преведени на аптеките, обясниха от НЗОК.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3140 |19.03.2025 Парламентът прие окончателно бюджета на НЗОК. Започва Държавния бюджет, но залата е почти празна . 0| 6005 |13.03.2025 Депутатите от бюджетната комисия в НС приеха на второ четене Закона за бюджета на НЗОК . 0| 4680 |17.12.2024 НЗОК ще компенсира недостига в здравеопазването с 89 млн. лв. . 1| 3257 |23.08.2024 Въпреки че НЗОК спря парите: Аптеките ще изпълняват рецепти за безплатни лекарства

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads