5|
3740
|20.03.2023
НОВИНИ
”Окървавиха” МОЧА в Бургас

С червена боя заляха Паметника на съветската армия в Бургас, известен като ”Альошата”. Върху монумента е изписана и буква ”Z”, превърнала се в символ на руската инвазия в украйна.
Това не е първото посегателство срещу паметника. В началото на войната "Альошата" бе зарят с червена боя и осъмна с антивоенни и антируски надписи. Освен това през последните месеци други паметници на Червената армия в страната също бяха обект на посегателство.
Руски граждани протестираха в неделя пред паметника, заради отказано им политическо убежище. Все още не е ясно дали вандалската проява има връзка с проведения протест пред Паметника на съветската армия.
Заради зачестилите посегателства от общината в Бургас са насочили охранителните камери на площада директно към монумента.
Моля, подкрепете ни.






Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads