Реклама / Ads
64| 5154 |23.01.2009 НОВИНИ

Парламентът задейства процедури за отваряне на 3-ти и 4-ти блок на АЕЦ "Козлодуй"

.
140 депутати от тройната коалиция, независими и представители на Атака и БНД подкрепиха решението. Представители на СДС и ДСБ заявиха, че това решение всъщност означава преразглеждане на договора между ЕС и България.
 

 

Депутатът от НДСВ Олимпи Кътев определи задействането на процедурите за отваряне на двата блока в ядрената централа като подлагане на динена кора и опит за преразглеждане на присъединителния договор на България. В същото време западни дипломатически представители в София обясниха, че все още не се знае каква ще бъде официалната реакция на западноевропейските държави, но някои от тях изразиха опасения, че подобни ходове на управляващите в България могат да имат сериозни последствия за страната. Лидерът на СДС Мартин Димитров заяви, че приетото решение цели да отклони вниманието от съществения въпрос - защо се получи кризата с доставки на природен газ.

parlament_tec.jpg  снимки Вяра Йовева

Сред повечето депутати, които не приеха решението бе категорично становището, че е взело връх ядреното лоби на президента Георги Първанов, който първи лансира идеята за отварянето на блоковете на АЕЦ "Козлодуй". Frognews.bg  

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3 |16.12.2025 Проучване: 40% търсят нова политическа сила, парламентът става все по-фрагментиран . 0| 213 |16.12.2025 „Ужасно е, но не е изненадващо“. Студентка от „Браун“ оцелява при втора масова стрелба . 0| 279 |16.12.2025 Зеленски: Без замразените активи на Русия няма да оцелеем . 0| 524 |16.12.2025 Необосновано високи цени в 65 магазина, установи проверка на НАП

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads