Реклама / Ads
0| 4427 |02.12.2016 НОВИНИ

Полицията разпитва 10 ч съпругата на Нетаняху за злоупотреби

.
Бенямин Нетаняху
В продължение на десет часа полицията разпитва Сара Нетаняху, съпругата на израелския премиер Бенямин Нетаняху. Това съобщи израелският в. „Аарец“, който посочва, че до излизането на днешния си брой разпитът все още не е бил приключил.
 
Причина за разпита е т. нар. „дело за резиденцията на ръководителя на правителството“, което разглежда няколко въпроса, свързани със съпругата на Нетаняху, пояснява ТАСС, цитирана от БГНЕС.

Тя е обвинявана, че е поръчвала хранителни продукти и е наемала готвачи за семейни тържества за сметка на резиденцията на премиера в Йерусалим. Също така Сара Нетаняху е заподозряна, че е плащала на медицински сестри, които се грижат за баща й отново от средствата на резиденцията. Тя също така е обвинявана, че е задължавала поддържащ персонал да работи през почивни дни, когато заплащането е по-високо.

 

Вестникът посочва също, че полицията има достатъчно доказателства, за да повдигне обвинение срещу Нетаняху и за преместване на градински мебели от резиденцията в Йерусалим в частната вила на семейството в Кесария.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 2920 |26.09.2025 Делегати напуснаха залата, когато Нетаняху започна речта си пред ООН . 1| 4427 |22.08.2025 Нетаняху: Израел води политика на предотвратяване на глада в Газа . 2| 2817 |18.08.2025 Най-големият протест от началото на войната: половин милион израелци поискаха край на бойните действия . 3| 3310 |20.03.2025 Нетаняху обяснява в ТикТок на младежта какво е "дълбоката държава"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads