Реклама / Ads
14| 4569 |20.10.2014 НОВИНИ

Попова: Загубихме рецептори за родолюбие

.
Маргарита Попова
Няма по-голямо престъпление от това да разединяваш народа си. Това каза вицепрезидентът Маргарита Попова на форум, посветена на стратегията за българите в чужбина.
 

Винаги, когато такова нещо се е случва, има национални катастрофи.Какво се случи след 1989 година, какво ни донесе европейското членство, доволни ли сме от живота и ако не сме, дали за това е виновна кризата, попита риторично  тя и добави: През тези 25 години постигнахме много, защото избрахме посока, която ще следваме, защото сме европейци. Но загубихме нещо много ценно, загубихме ориентирите и рецепторите си за това що е родолюбие и има ли то място в глобалния свят, каза тя. Загубихме го, защото се унесохме в разговори за галопираща икономика, която много лесно надхвърли границите, уточни Попова. По нейни думи, политиците са забравили да говорят за добродетелността. Според нея трябва да се освестим като народ и нация, защото никой няма да уважава държава, която няма собствена физиономия и не иска да я покаже.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 5329 |05.02.2016 Маргарита Попова няма да се кандидатира за президент . 47| 6664 |01.05.2014 Вицепрезидентката за Розово: Никой да не е посмял да хвърля прах върху народа! . 48| 5590 |18.07.2013 М. Попова: ГЕРБ трябва да се върнат в парламента! . 20| 6158 |08.05.2012 М.Попова: Влиянието между президент и правителство е неизбежно

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads