Реклама / Ads
20| 10436 |18.05.2019 НОВИНИ

Проф. Н. Слатински: За кинта и двайсет купуват енергията и съвестта ни

.
Николай Слатински Източник: БГНЕС
Той /б.р. Борисов/ е изхарчил еднолично за две години 5.9 млрд лева. С над 190 решения, извън официално приетия бюджет на страната, с вашите пари, си купува личното политическо оцеляване.
 

Така говори един политик, още повече опозиционен.

 

А от гледна точка на обществото, още повече на гражданското общество, трябва да се отчете, че когато някой купува, то и някой продава и обратно.

 

В сделката участват две страни.

 

И ако едната прахосва 6 милиарда лева за две години, то другата също прахосва нещо.
Българското общество прахосва своята политическа енергия, своята воля за промяна, своята загриженост за настоящето, своята заангажираност с бъдещето.

 

Ние като общество позволяваме да ни купят с по 3 милиарда на година, което е по 1.20 лв на ден.

 

За лев и двайсет на ден нас ни купуват, купуват ни не-съпротивата, купуват ни енергията, купуват ни съвестта, купуват ни достойнството. За да си траем, за да не правим нищо, за да сме пас, за да ни е все едно, за да си казваме Да правят, каквото щат! Аз ли ще оправя света! Да би мирно седяло, не би чудо видяло! Преклонена главица сабя не я сече!

 

За лев и двайсет, за кинта и двайсет!

 

Това, явно, е цената на обществената ни чест, на общественото ни съгласие, на общественото ни примирение, на общественото ни безразличие.

 

Кинта и двайсет!!

 

Николай Слатински, фейсбук

Заглавието е на Фрог нюз

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 7186 |12.08.2020 Николай Слатински: Познат ми каза: Добре пишеш, но само приказки не са достатъчни . 9| 7007 |28.07.2020 Николай Слатински: Какво ли няма да се направи в името на политическото оцеляване и с изцеждане до капка на вимето на народа . 8| 7874 |27.04.2018 Проф. Слатински: Зловреден дъх се носи от социалния ни организъм . 0| 11194 |30.08.2016 Проф. Слатински: България е небивала оргия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads