Реклама / Ads
1| 4628 |06.08.2015 НОВИНИ

Прогноза: "Гражданска отговорност" поскъпва с 30%

.
Гражданската отговорност за шофьорите може да поскъпне с до 30%, прогнозират застрахователи. Причина за това е 10-кратното вдигане на лимита на отговорност при произшествие.Това предвиждат промените в Кодекса за застраховане, приети от кабинета. Очаква се те да бъдат одобрени и от депутатите най-рано през есента и да влязат в сила от началото на следващата година.
 
С промените застраховката "Гражданска отговорност" вече ще съдържа и сертификата „Зелена карта“, необходим за пътувания в страни извън Европейския съюз. Досега той се издаваше допълнително, като при някои застрахователи се и заплащаше. Освен това задължителната полица ще може да се сключва и за срок от 3 години, а не както досега - най-много за една, съобщава НТ.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 4326 |29.11.2024 Такситата спират протестите: Договориха застраховки между 400 и 500 лв. . 1| 3564 |20.11.2024 МС предлага стикерът за "Гражданска отговорност" да не се лепи на предното стъкло на колата . 1| 2946 |20.11.2024 Масов протест на таксиметровите шофьори, очакват се зъдръствания . 3| 4953 |14.01.2011 До 10% скача „Гражданската отговорност”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads