Реклама / Ads
3| 3160 |10.04.2023 НОВИНИ

Прокурорският син от Перник няма да бъде пуснат под домашен арест

.
Прокурорският син от Перник Васил Михайлов няма да бъде пуснат под домашен арест, реши Районният съд. Така магистратите отхвърлиха искането за по-лека мярка на Михайлов с мотив, че се е сбил със задържан, часове преди да бъде отведен под домашен арест в края на октомври миналата година.
 

Това е второ разпоредително дело, след като предишният съдия замина на стаж в Страсбург и се наложи смяна. Прокурорският син от Перник е обвинен осем престъпления - закана за убийство, три средни телесни повреди, две леки телесни повреди и две за хулиганство. Срещу него има и още две разследвания - в София и Бургас, припомнят от Българската национална телевизия. 

 

Предстоят нови заседания през месец май. Тогава ще бъдат призовани четирима свидетели, независимо че са се отказали от претенциите си към Михайлов. 

Повечето частни обвинители по делото се отказаха от претенциите си и не искат да вземат участие в процеса, но все пак ще бъдат призовани като свидетели.


От 11 пострадали, само трима искат да са частни обвинители - Никълъс Тодоров, Белослава Иванова и бившият футболист Румен Андонов. 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2999 |30.04.2025 Съдът в Луковит разпореди постоянното задържане на мъжа, счупил ръцете на 11-годишно дете в града . 4| 3423 |21.07.2023 Съдът пусна под домашен арест прокурорския син от Перник . 5| 3546 |13.06.2023 Пуснаха под домашен арест прокурорския син Васил Михайлов . 0| 4110 |27.10.2022 Домашен арест за обвинения в побой Васил Михайлов от Перник

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads