Реклама / Ads
15| 3588 |10.07.2023 НОВИНИ

Радев все по-явно посяга към местната власт. Иван Шишков мисли да се кандидатира за кмет на София?

.
Все по-открито изглежда президентът Румен Радев да посяга към местната власт. От месеци наред в обществено-политическото пространство витаят спекулации по темата, но от “Дондуков 2”, както и бившите министри от служебния кабинет на държавния глава отричат. Сега стана ясно, че арх. Иван Шишков, бившият регионален министър в правителството на Гълъб Донев, обмисля да се кандидатира за кмет на София.
 

"Задаваха ми въпроса дали ще се кандидатирам за кмет на София, няма как да не се замисля и да не се развълнувам. Започнах да го обмислям", посочи арх. Шишков пред Нова телевизия. 

 

Друго име, което се спряга като евентуален кандидат за кмет на местните избори е това на Иван Демерджиев. Миналата седмица пред bTV той отговори уклончиво на директен въпрос дали ще участва в предстоящия през есента вот.

 

“Ролята ми на общественик ще продължи. Ще се боря на този терен. Докъде ще ме отведе това – ще видим. Ситуацията определя дали обществената функция ще прерасне в политическа или не. Нека изчакаме събитията да се развият, да дойде съответният момент и тогава ще можем да коментираме директно”, заяви Демерджиев. 

 

И Шишков, и Демерджиев не са част от кабинета на президента. Много от лицата в бившето служебно правителство бяха назначени като съветници. 

 

"Не станах съветник на президента, защото изпитвам удоволствие да проектирам, да съм архитект. Не е стоял друг въпрос пред мен. Имам запитвания от страна на колегията и бизнеса, значи са доволни. Заедно започнахме промяна и хората търсят повече професионализъм в нея. Политическите проекти на тази промяна започнаха да създават проблеми в развитието й", заяви Шишков.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 16| 3654 |28.06.2024 Борисов за "шестото чувство" на Терзиев: Няма да се учудя да си тръгне сам . 6| 3585 |31.03.2024 Бивш столичен кмет на ГЕРБ брани бивш депутат на ГЕРБ - "г-н Главчев е отговорен", Фандъкова готова да помогне със съвет . 6| 6089 |30.09.2023 Политологът Атанас Радев: Четирима са фаворитите за кметския пост в София . 9| 3513 |23.07.2023 Иван Шишков, кандидат за кмет на София: Управлението на ГЕРБ бе потресаващо, градовете се политизират

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads