Реклама / Ads
2| 4116 |25.05.2019 НОВИНИ

Розопроизводителите учредиха асоциация, за да се борят за правата си

.
В Карлово беше учредена национална асоциация на розопроизводителите. Основната ѝ цел е да обедини всички производители на розов цвят в страната и отрасъла да излезе от сивия сектор.
 

Председателят на асоциацията посочи, че в нея могат да членуват както големите, така и по-малките розопроизводители.

Христо Николов - председател на Професионална асоциация на розопроизводителите сподели пред БНТ: Идеята е да се обединим, да сме представители на истинските розопроизводители в България... това е най-важното, от там на нататък да работим с институциите, за да договорим коректно и справедливо субсидиране на бранша и трябва да бъдем медиатор в отношенията с преработвателите.


В момента най-големия проблем пред розопроизводителите е недостигът с работната ръка. Те посочиха, че много от цвета остава необран, защото няма достатъчно берачи.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 120 |21.12.2025 Архивите на Епстийн: Кои документи са премахнати и защо . 1| 358 |21.12.2025 Коледна война в английските супермаркети: Зеленчуци за по 11 стотинки . 0| 437 |21.12.2025 Фалшиви COVID-19 и грип тестове плъзнаха в Европа . 0| 529 |21.12.2025 Кървава стрелба край Йоханесбург: 10 жертви и 10 ранени

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads