Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3960 | НОВИНИ

Русенски корабостроители мизерстват без заплати

Русенски корабостроители мизерстват без заплати
Трети месец работниците от русенската корабостроителница не са получавали заплати. Заради дългове към кредитори предприятието е запечатано, а хората са готови да излязат на протест, за да защитят работните си места.
 
Над 100 души остават без работа, след като заводът неочаквано хлопна врати. Ситуацията е абсурдна, тъй като в момента предприятието е затрупано от поръчки. В това число – и за ремонта на кораба „Радецки”.

Хората са притеснени, защото никой не им дава обяснение какво става. Не ги пускат да влязат в завода.

Корабостроителницата е един от големите длъжници на фалиралата КТБ с кредит от над 30 милиона. Има иск заводът да бъде обявен в несъстоятелност.

„Има съмнения, че не се допускат работниците именно за това – за да може част от оборудването да бъде продадено, друга част от оборудването да бъде нарязано на скрап”, посочи областният управител Стефко Бурджиев.

Назначеният временен синдик на този етап отказва коментар. Според КНСБ ако има сключена програма за обезпечаване връщането на кредити с него, няма проблем заводът да работи.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Задържаха русенски изнасилвач 0| 4435 | Задържаха русенски изнасилвач Къщата на русенски кмет горя  на прага на Нова година 1| 5804 | Къщата на русенски кмет горя на прага на Нова година Русенските енергетици идват на протест в София 0| 4767 | Русенските енергетици идват на протест в София Изпепелиха автомобила на русенски кмет от ГЕРБ 0| 6516 | Изпепелиха автомобила на русенски кмет от ГЕРБ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads