0| 4453 |24.12.2023 НОВИНИ

Сакраменто и Везенков се разминаха с коледен подарък. Загубиха от Минесота

.
Александър Везенков и неговият Сакраменто загубиха домакинството си на Минесота с 98:110 (20:28, 27:31, 23:22, 28:29) в среща от първата фаза на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Поражението бе второ в последните три мача на Кингс.

Александър Везенков за втори пореден мач получи малко игрово време от старши треньора Майк Браун. Националът бе на терена само 8 минути, в които записа 1 борба и 1 открадната топка, като не успя да реализира при единствения си опит за стрелба от далечна дистанция, предават от Българското национално радио.

Тимът на Сакраменто изостана с 8 точки в края на първата четвърт, а на почивката резултатът бе 47:59. Минесота запази превъзходството си и след почивката, като преди последния период гостите водеха с 81:70. Въпреки равностойната четвърта част, Кингс не успяха да се доближат до противника и да опитат обрат до финала на мача.

Де'Аарън Фокс бе най-резултатен за Сакраменто с 27 точки, 4 борби и 6 асистенции. Кийгън Мъри се включи с 20 точки и 7 борби, а литовецът Домантас Сабонис отново оформи "трипъл-дабъл" от 17 точки, 10 борби и 10 асистенции. За победителите от Минесота Антъни Едуардс се отличи с 34 точки, 5 борби и 10 асистенции, а французинът Руди Гобер добави 21 точки и 17 борби за успеха.

В следващия си мач Александър Везенков и съотборниците му ще гостуват на Портланд на 27 декември от 5:00 сутринта българско време.