Реклама / Ads
0| 3476 |26.03.2024 НОВИНИ

САЩ: Решението за произвеждане на избори в Украйна трябва да бъде взето от нейните граждани

.
Източник: БГНЕС
Позицията на САЩ е, че решението за произвеждане на избори в Украйна, която се бори с Русия в непровокирана война, трябва да бъде взето от нейните граждани, съобщи Укринформ, позовавайки се на говорителя на Държавния департамент Мат Милър.
 

"В крайна сметка това са въпроси, които трябва да бъдат решени от украинците", изтъква Държавният департамент.

 

Той настоя, че САЩ биха желали в Украйна да бъдат произведени избори на всички нива, както се изисква по закон.

 

"Но ние признаваме, че това е трудно да бъде направено по време на война. Това не е въпрос, който стои само пред Украйна. Това е въпрос, който се отнася за всяка страна, в която се води война", категоричен бе Милър.





В тази връзка той постави специално ударение върху затрудненията за войниците на фронта да гласуват, както и хората във временно окупираните територии.

 

"Затова това е труден въпрос. И в крайна сметка това е решение, което украинският народ трябва да вземе сам", посочи още представителят на Държавния департамент.

 

Припомняме, че последните президентски и парламентарни избори в Украйна бяха произведени през 2019 г.





Говорителят на Държавния департамент отбеляза освен това, че мотивацията на Путин да превземе Украйна остава същата и всякакви изявления от Кремъл за възможни мирни преговори всъщност са далече от действителните намерения на Русия, както потвърждава и стратегията ѝ на масирани въздушни удари срещу Украйна.

 

"Мотивите на Владимир Путин не са се променили. Той иска да завладее Украйна и да подчини украинския народ", смята Милър.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 32| 6066 |21.10.2025 „Тръмп беше изигран от Путин“. Предупреждение – срещата в Будапеща е капан . 9| 35354 |03.05.2025 Путин е изправен пред дилема в Украйна, съобщава Институтът за изследване на войната . 18| 4078 |24.01.2025 Андрий Йермак: Путин иска да се споразумее за съдбата на Европа - без Европа, и да говори за Украйна - без Украйна . 6| 3465 |19.12.2024 Путин: Готов съм да се срещна с Тръмп по всяко време

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads