Реклама / Ads
3| 4843 |29.04.2015 НОВИНИ

СБЖ: Силови действия в публична медия са недопустими

.
Управителният съвет на Съюза на българските журналисти призовава за спазване на законността и реда, във връзка с безпрецедентния опит да бъде спрян ефирът на ТВ7 и NEWS 7.
 
Ето какво казват от СБЖ: "Заставаме категорично в подкрепа на правото на журналистите да упражняват свободно своята професия и конституционното право на гражданите да бъдат информирани. Според нас, силови действия в публична медия са недопустими. Незаисимостта и свободата на словото в България са сред основните демократични ценности на съвременната държава, които трябва да бъдат защитени".
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 3841 |13.01.2022 СЕМ: Използването на назидателен тон от политически лица е печална практики от миналото . 8| 3735 |13.01.2022 СЕМ с позиция относно посегателството срещу екипа на БТВ по време на протеста . 26| 8693 |03.09.2020 Европейската комисия осъди насилието над журналисти. Иска разследване . 49| 6478 |27.06.2013 БНТ и АБРО излязоха срещу Сидеров и Миков

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads