Реклама / Ads
3| 5497 |16.04.2010 НОВИНИ

Шофьорът на НСО носел вина

.
министър А. Ангелов четял документи и не видял какво става
Той бил временно отстранен от изпълнение на служебните си задължения.
 

Атомобилът на НСО е навлязъл в крайна дясна лента на червен светофар с пуснат звуков сигнал, обяви по БНТ шефът на службата ген. Димитър Димитров за катастрофата с колата на НСО с генерал Аню Ангелов. Нормативната база позволявала това, но само при положение, че не се създават условия за произшествие. Шофьорът носи вина, каза Димитров и добави, че той бил временно отстранен от изпълнение на служебните си задължения. Очаквало се заключение на прокуратурата, за да се вземе окончателно решение за наказанието. От служителя била взета и алкохолна проба, която още не е излязла.

Ген. Димитров каза, че никой не може да гарантира, че подобни инциденти няма да се случват и в бъдеще заради условията на движение у нас, които обединяват лоши пътища, недисциплинирани водачи, неспазване на предимство. Колите на НСО минавали ежегодно по около 4 милиона километра.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 2141 |15.12.2025 Китай намали изоставането си от САЩ в AI надпреварата до 3 месеца . 6| 2157 |15.12.2025 Кая Калас: ЕС изпълни обещанието – достави на Украйна 2 милиона снаряда . 0| 2156 |15.12.2025 Латвийското разузнаване забрани да се пътува до Русия и Беларус по време на Коледа . 1| 2189 |15.12.2025 Синдикатите бият тревога за удължителния бюджет – удар за администрациите, общините, заплатите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads