Реклама / Ads
0| 4961 |23.10.2007 НОВИНИ

След дъжда - огън; ефектът - пак задръствания в София

.
И тази сутрин софиянци не успяха да стигнат бързо и безпрепятствано на работните си места. Поредната огромна колона от автомобили се образува на столичния булевард "Цариградско шосе" по посока към Пловдив.
 

Този път причината беше в запалил се и изгорял таксиметров автомобил в района на Алея Яворов. От МВР съобщиха, че пострадали няма, като най-вероятно автомобилът се е запалил, без да се е ударил с друго МПС. Задръстването обаче се проточи още от светофара пред Софийския университет, като колоната затрудни и напречно движещите се по "Евлоги Георгиев" автомобили. Изнервени шофьори преседяха с часове в автомобилите си, благославяйки както всеки ден.

Frognews.bg напомня, че вчера столицата отново беше блокирана за часове заради проливните дъждове, които причиниха колосални задръствания и катастрофи. Хиляди останаха блокирани с часове по спирките на Градски транспорт. На този фон напоително като октомврийски дъжд звучат обещанията на плеядата кандидат-кметове за София да разрешат ефикасно страховитите проблеми със задръстванията, които морят столичани ежедневно дори и без синоптични причини. Утешение носи единствено прогнозата за времето, според която дъждовете ще намалеят до окончателното им спиране. В същото време на 360 км на изток, по Черноморското ни крайбрежие, температурите са около 16 градуса, закъснели летовници се разхождат по плажната ивица, а някои смелчаци дори опитват и морската вода, все още държаща 18 градусова температура.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 358 |16.12.2025 Сбогом на стотинките – как да се освободим от монетите . 1| 290 |16.12.2025 Как живее Башар Асад в Москва? Учи руски, Путин не се интересува от него . 0| 244 |16.12.2025 От EV към хибриди: Ford се отказва от знаковия си електрически F-150 Lightning . 1| 376 |16.12.2025 Криминалист: Софийската полиция не е чиста – почти всички началници имат контакти с престъпни групи

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads