Реклама / Ads
1| 3278 |16.11.2022 НОВИНИ

Столтенберг: Инцидентът в Полша е от отбранително действие на Украйна

.
Йенс Столтенберг
Инцидентът в Полша е предизвикан от отбранително действие на Украйна срещу руско ракетно нападение. Това обяви на извънредна пресконференция генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг. Русия обаче носи най-голямата отговорност за случилото се, заради продължаващата война в Украйна, допълни ръководителят на Алианса.
 

Той ръководи спешното заседание на Северноатлантическия съвет, посветено на снощния взрив в Полша. По думите на генералния секретар няма данни използването на ракетата да е умишлено срещу Полша. "Нямаме и данни Русия да подготвя нападение срещу държава от НАТО", допълни Столтенберг.

 

В срещата участваха посланиците на страните от пакта. От името на всички Столтебнерг поднесе съболезнования за смъртта на загиналите при инцидента. "Ще направим всичко необходимо, за да защитим всички съюзници", категоричен беше ръководителят на НАТО.

Генералният секретар посочи, че е важно да бъдат установени всички факти по случая и подчерта, че Алиансът твърдо продължава да подкрепя Украйна в конфликта с Русия. НАТО ще засили присъствието си в източната част на Полша.

 

"Винаги съм внимателен когато трябва да давам квалификации. Особено когато Путин създава опасни ситуации и продължават руските атаки по украински градове. Може да има опасни последици за териториите на НАТО", отговори Столтенберг на въпрос дали това е бил най-критичния момент за пакта от началото на войната.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 3332 |14.09.2024 Столтенберг: НАТО можеше да направи повече, за да предотврати нахлуването на Русия в Украйна . 2| 3410 |07.06.2024 НАТО: Украйна има правото да удря цели в Русия . 0| 3477 |30.05.2024 Украйна „би трябвало“ да атакува военни обекти на Руската федерация, според Столтенберг . 0| 3066 |01.03.2022 Столтенберг: Алиансът няма да навлезе в Украйна, нито по земя, нито по въздух

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads