Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
8| 3557 | НОВИНИ

Татяна Дончева: Взаимни подкрепи в политиката никога не дават резултат

Татяна Дончева
Татяна Дончева Източник: БГНЕС
"Липса на ясна физиономия на коалицията и липса на онова, което прави истинско цялото. Не знам доколко грубо и доколко меко сме излъчвали откровената неприязън между част от водещите лица на коалицията, доколко сме излъчвали липсата на единна кампания и единно послание. ... Взаимни подкрепи в политиката никога не дават резултат (заявявана подкрепа на ПП за ИБГНИ - б.р.) - нормалният избирател гласува за доминиращата политическа формация и казва, че щом са в добри отношения, ще избирам големия. ... Аз не съм изненадана от нашия резултат".
 

Това заяви пред БНР Татяна Дончева, лидер на "Движение 21", част от "Изправи се БГ! Ние идваме!".

 

Като външен фактор за загубата на ИБГНИ на изборите тя посочи:

 

"Продължаваме промяната" засмукаха голяма част от избирателите ни, част от гласуващите за ДБ и за ИТН".

 

Според Дончева Кирил Петков и Асен Василев са здравомислещи за това, че трябва подкрепа:

 

"Трябва да принизим очакванията. Съставът на парламента е доста дилетантски, защото, като извадиш двамата водещи хора и ги сложиш в правителството, не знаеш какво остава в НС. Освен Кирил Петков и Асен  Василев, не знаем нищо за другите лица, които ще са в парламента".

 

Прогнозата на Татяна Дончева е, че изходът от ситуацията ще е свързан с резултата от втория тур на президентските избори:

 

"Кашата продължава. Смятам, че никой няма решение за изхода от ситуацията, това решение ще идва бавно и мъчително, ще бъде свързано с изхода в неделя. Не мисля, че на Румен Радев му е сигурна победата. Има сериозни шансове, но има и подводни камъни. А в зависимост от този изход, нещата могат да получат всякакъв развой".

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Митева с удар по Дончева: Нямала място в политиката, трябвало да се срамува 16| 5519 | Митева с удар по Дончева: Нямала място в политиката, трябвало да се срамува Радостин Василев: Татяна Дончева изключително умело се самоубива през последните няколко дни 12| 5027 | Радостин Василев: Татяна Дончева изключително умело се самоубива през последните няколко дни Татяна Дончева: Позицията на ИТН е откровено малоумна 23| 6465 | Татяна Дончева: Позицията на ИТН е откровено малоумна Татяна Дончева: Замисълът около Слави Трифонов е деструктивен за българската политическа система 30| 6594 | Татяна Дончева: Замисълът около Слави Трифонов е деструктивен за българската политическа система

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads