Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
38| 5199 | НОВИНИ

Цв. Йовчев: Мотивирането на хора за участие в протестите не е закононарушение

Цветлин Йовчев
Цветлин Йовчев
МВР не може да поеме отговорност за това, че има протестиращи хора на улицата, къде са разположени тези хора и какво правят, каза министър Йовчев.
 

Мотивирането на хора за участие в протестите не е закононарушение, заяви министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев, предаде „Фокус”. На въпрос по повод сигнал в МВР за пазаруване на протестиращи Йовчев заяви, че не знае по Наказателния кодекс да има престъпление „пазаруване на протестиращи”. „Ако се счита, че в момента нашите закони не успяват в достатъчна степен да регулират обществените отношения, то те трябва да бъдат променени. Ако в МВР постъпи сигнал, че някой се опитва да мотивира хора, които участват на протестите, това не е закононарушение. МВР няма основание да работи по такива сигнали”, отбеляза Йовчев. 

По думите му отговорността за това, че напрежението миналата вечер пред парламента е ескалирало е на определени групи сред протестиращите, които са имали за цел да предизвикат напрежение. 
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Евгения Живкова: Карат хора от провинцията за пари на протеста 56| 5778 | Евгения Живкова: Карат хора от провинцията за пари на протеста Цветлин Йовчев: Бяхме поставени като заложници 23| 5629 | Цветлин Йовчев: Бяхме поставени като заложници Цветлин Йовчев: Парламентът решава колко ще продължи мандатът ни 17| 5793 | Цветлин Йовчев: Парламентът решава колко ще продължи мандатът ни Вътрешният министър: Имаме достатъчно сили да гарантираме сигурността на хората в парламента 26| 5603 | Вътрешният министър: Имаме достатъчно сили да гарантираме сигурността на хората в парламента

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads