Реклама / Ads
6| 5572 |10.03.2016 НОВИНИ

Цветанов: Ще има нова процедура за избор на КЗК

.
Цветан Цветанов
Процедурата за избор на Комисията за защита на конкуренцията /КЗК/ може би ще бъде прекратена и веднага ще бъде стартирана нова. Това коментира пред журналисти в парламента председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов.
 

 

Нека да изчакаме какво решение ще вземе парламентарната комисия по икономическата политика, посочи той. Може би след всичко това, което се случи вчера, и поради това, че има само един кандидат за председател и той се оттегля, ще се върви към прекратяване на процедурата и веднага стартиране на нова, каза Цветанов, цитиран от БТА.

 

Той коментира, че е изненадан от решението на Росен Желязков да се оттегли от надпреварата, но това е негово лично волеизявление, с което всяка комисия трябва да се съобрази.

 

Попитан дали ГЕРБ ще предложат отново Росен Желязков за председател на КЗК, Цветанов каза, че ще водят разговор с него, за да разберат дали ще даде съгласието си да бъде евентуално номиниран отново. Но това е негов личен избор и трябва да се съобразяваме с него, добави той.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2779 |16.07.2024 Росен Желязков: ГЕРБ ще разговаряме с ДБ, това може да е предпоставка за конструктивна предизборна кампания . 4| 3705 |27.04.2024 Росен Желязков е "огорчен" от свалянето си като председател на НС . 3| 4305 |10.03.2016 Лукарски: КЗК не е панацея . 6| 4725 |09.03.2016 Цветанов: Москов да си подобри диалога с участващите в реформата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads