0| 3521 |17.06.2021 НОВИНИ

Украйна - шанс за втора фаза на европейското

.
Източник: БГНЕС
Отборът на Украйна победи Северна Македония с 2:1 в мач от трета група на европейското първенство по футбол. С успеха на стадиона в Букурещ украинците запазиха сериозни шансове да продължат във втората фаза.

Головете за тима на треньора Андрий Шевченко вкараха Ярмоленко (29 мин) и Яремчук (34), като двамата отбелязаха и при 2:3 в първия мач с Нидерландия. За съперника точен бе Алиоски в 57-ата минута, когато пропусна дузпа, но при добавката бе точен.

Този успех прекъсна серия от шест поредни загуби на европейски първенства за Украйна при последните си две участия. Украинците получиха и втора дузпа в 81-ата минута, когато след удар на Малиновски топката попадна в ръката на един от играчите в стената. Малиновски изпълни и наказателния удар, но вратарят Димитриевски спаси.

За втората си загуба тимът на Северна Македония има само теоретични шансове да продължи на осминафиналите.

A утрер, на 18-ти юни Чехия ще се изправи срещу Хърватия във втория мач на отбора от ЕВРО 2020. В първия кръг от груповата фаза чехите победиха Шотландия с 2:0, а хърватите загубиха от Англия с 0:1.

Преди срещата между двата тима, в лагера на Чехия се притесняват от, може би, най-добрият играч на противника си - носителят на Златната топка от 2018 година Лука Модрич

"Той е отличен играч и непрекъснато го доказва във всеки мач. Постигнал е изключително много", заяви един от вратарите на Чехия Томаш Вацлик, а защитникът Ондрей Челустка добави: