3| 3126 |12.06.2021 НОВИНИ

Въпреки доминацията на Швейцария, мачът с Уелс завърши наравно

.
Източник: БГНЕС
Отборите на Уелс и Швейцария завършиха 1:1 във втория двубой от 1-ва група на европейското първенство по футбол.

На стадиона в Баку (Азербайджан) швейцарците доминираха в по-големи етапи от двубоя, но не успяха да победят. В 49-ата минута те поведоха с попадение на Брийл Емболо.

Той се разписа с глава след подаване от ъглов удар. Корнерът стана факт, след като футболистът на Борусия (Мьонхенгладбах) секунди по-рано беше излязъл сам срещу вратаря, който спаси изстрела му, допълва БНР.

Уелс обаче изравни в 74-ата минута, когато Кийфър Мур беше точен с глава за 1:1.

В 85-ата минута Марио Гавранович вкара второ попадение за швейцарците, но голът не беше зачетен заради засада, видяна от ВАР. Минута преди края пред Гарет Бейл се откри шанс да донесе трите точки за Уелс, но той не стреля добре. В 90-ата пък Емболо беше на крачка от повторение на гола си, но този път Уорд спаси.