Реклама / Ads
1| 3533 |23.06.2023 НОВИНИ

Въздушна тревога в цяла Украйна: Свален е дрон над руската Курска област

.
Източник: личен архив
Въздушна тревога беше обявена по цялата територия на Украйна, съобщиха въоръжените ѝ сили. Издадени са предупреждания за опасност от руски ракетни удари и нападения с дронове, предаде Ройтерс.
 

В различни канали в социалната мрежа Телеграм се съобщава за взривове в няколко области, от Лвовска на запад, което е доста далеч от фронтовата линия, до Херсонска на юг.

 

Междувременно стана ясно, че потивовъздушната отбрана е свалила дрон над южния руски град Курск, близо до украинската граница, съобщи губернаторът на областта, цитиран от Ройтерс.

 

В социалната мрежа Телеграм Роман Старовойт написа, че тази нощ системите за ПВО са се задействали два пъти. Той не спомена нищо за жертви и разрушения и прикани местните жители да избягват всякакви възможни паднали отломки.

 

В последно време срещу Южна Русия бяха извършени поредица трансгранични нападения от територията на Украйна. Имаше и навлизания на въоръжени групи, за които впоследствие отговорност поемаха опозиционни организации, противопоставящи се на Кремъл.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3363 |09.02.2025 Украйна и Русия свалиха десетки дронове една на друга . 7| 3352 |27.11.2024 Украйна свали 36 от 89 руски дрона, изстреляни през нощта . 1| 3623 |09.09.2024 Пета дронова атака срещу Киев от началото на месеца . 2| 2772 |15.08.2024 Украинските ВВС са свалили всичките 29 дрона, изстреляни от окупаторите през изминалата нощ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads