Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

4| 3295 |10.04.2023 НОВИНИ

Вежди Рашидов ще е най-възрастният депутат и в следващия парламент

.
ГЕРБ с най-младия и най-възрастен депутат в 49-ото НС Източник: БГНЕС
Вежди Рашидов ще открие първото заседание и на 49-ото Народно събрание. Той ще е най-възрастният депутат и в следващия парламент, сочи справка в списъка с имена на депутатите, публикуван официално от ЦИК. Рашидов е на 71 години.
 

Според Конституцията първото заседание на Народното събрание се открива от най-възрастния присъстващ народен представител. Вежди Рашидов откри и предишния парламент, на който бе избран и за председател.

 

Следващият по "старшинство" е пак депутат от ГЕРБ. Това е Бранимир Балачев, избран за народен представител от Варна, който е на 70 години.

 

Третият най-възрастен депутат е Петър Кънев. Той отново ще представлява бургаския регион от името на "БСП за България". Кънев е на 69 години.

 

Най-младият народен представител в следващия парламент пък ще е Георги Кръстев от ГЕРБ-СДС. Той е от район Русе и ще дебютира като депутат. Кръстев е на 23 години. Роден е на 15 декември 1999 г., пише "Труд".

 

За разлика от предишни парламенти, в които имаше изобилие от депутати лекари, този път медиците са петима - бившият здравен министър проф. Костадин Ангелов и доц. Лъчезар Иванов и началникът на Отделението по анестезиология и интензивно лечение в МБАЛ-Смолян д-р Красимир Събев от ГЕРБ, доц. Джевдет Чакъров от ДПС, пулмологът д-р Александър Симидчиев от "Продължаваме промяната - Демократична България".

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3030 |20.12.2024 Парламентът състави комисии, но без избор на председатели . 1| 3299 |20.11.2024 4 са кандидатурите за председател на 51-вото Народно събрание . 11| 4420 |13.11.2024 Парламентът продължава да буксува: Депутатите отново не избраха председател, събират се отново в петък /видео / . 11| 3433 |11.11.2024 Започна 51-вото Народно събрание, депутатите се заклеха /на живо/

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads