Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5942 | НОВИНИ

Вестник брои 58 бона на Тренчев за клевета

Вестник брои 58 бона на Тренчев за клевета
Веселин Стаменов от Гоце Делчев отнесе яка глоба за омаскаряване на лидера на КТ „Подкрепа” д-р Константин Тренчев, съобщава БЛИЦ.
 

Той бе признат за виновен за това, че като главен редактор на жълтия вестник „Папарак+” е допуснал публикуването на клеветничеса статия. Глобата, която трябва да заплати е 58 хил. лв. В статията на таблоида се твърди, че синдикалният лидер е „рекетирал за 1 милион лева германския бизнесмен Бертрам Ролман”. Това бил и залогът, който профсъюзният деятел поставил пред шефа на гоцеделчевската текстилна фабрика "Пиринтекс" ООД, за да не му спретне ефективна стачка през 2007 година.

В съда стана ясно, че собственик и издател на "Папарак+" е учителка от Павел баня. Бизнес дамата вчера се появи на делото за клевета срещу главния редактор на нейната печатната медия. Подсъдимият - строителният бизнесмен и писател Веселин Стаменов отрича съпричастност към вестника и твърди, че е жертва на шантаж.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Тренчев отчаен, пише писмо на Борисов 33| 7000 | Тренчев отчаен, пише писмо на Борисов Д-р Тренчев: С Дянков ще катастрофира държавата 13| 6521 | Д-р Тренчев: С Дянков ще катастрофира държавата Парламентът спретна комисия за "Държавен вестник" 1| 6015 | Парламентът спретна комисия за "Държавен вестник" К. Тренчев: Правителството да не тръгва бикоглаво! 25| 5817 | К. Тренчев: Правителството да не тръгва бикоглаво!

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads